Отборите на Борусия (Дортмунд) и Байерн (Мюнхен) не излъчиха победител в "шампионския" сблъсък от Бундеслигата тази вечер.

Двубоят от програмата на 25-ия кръг на първенството завърши така, както и започна - при нулево равенство.

Във временното класиране домакините заемат втората позиция, но са само на 5 точки от определяния преди няколко кръга за "сигурен" шампион на страната свой гост.

Успех на дортмундци щеше да ги доближи на едва 2 пункта от баварците, но това не се случи.

Самият Хосеп Гуардиола подчерта вчера, че интрига в шампионата вече има и тя е осезаема и видима за всички в Германия.

В предишния кръг Байерн отстъпи на "Алианц Арена", а Борусия надделя над Дармщад с 2:0, като гост.

Днес баварците бяха на висота, като само след първите 10 минути вече можеха да водят с 2:0.

Първо Мюлер пропусна страхотна възможност за реализиране на откриващото попадение в сблъсъка, а малко след това и Левандовски не успя да се разпише.

Съперникът отговаряше с чести опити за изстрел от средна и далечна дистанция на Обамеянг, които обаче не застрашаваха Нойер.

До почивката голове така и не падаха, въпреки усилията на гостите това да се случи.

През вторите 45 минути ситуацията на терена не се промени съществено, като Робен и Мюлер дори заиграха на още по-високи обороти.

Извършените смени от страна и на двамата треньори не доведоха до промяна на резултата и така лидерите в класирането на шампионата поделиха по една точка.

За Байерн това може да се тълкува като пропуснат шанс за победа, но в същото време много отбори в Германия могат само да мечтаят за хикс в Дортмунд.

За домакините възможността да "задишат във врата" на именития си опонент бе пропиляна. Нова такава, до края на сезона, няма да се открие пред отбора на Тухел.