Турнир: Германия Бундеслига Стадион: Зрители:

Батиста Майер влиза на мястото на Гнабри.

Зиркзее заменя Мюлер.

72′

Хенингс влиза на мястото на Соботка.

71′

Левандовски получи топката в наказателното поле и на няколко пъти замахна да нанесе удар. Такъв последва, но Кастенмайер изби. Последва разбъркване, като в крайна сметка защитата на гостите изчисти топката.

66′

Зутнер заменя Томи.

66′

Цимерман е заменен от Цимер.

63′

Страхотен пропуск на Мюлер! Нападателят получи отличен пас от Дейвис в наказателното поле, но оставен абсолютно сам от 4-5 метра стреля над вратата.

62′

Коман е заменен от Перишич.

Снимка 481532

Източник: Twitter

61′

Одриосола влиза на мястото на Павар.

57′

Моралес е заменен от Бериша.

57′

Соботка влиза на мястото на Щьогер.

52′

ГОООЛ ЗА БАЙЕРН!!! Алфонсо Дейвис бележи! Канадската сензация успя да се пребори с четирима футболисти, отне топката, премина през Занка и Боджек и матира вратаря за 5:0.

Снимка 481528

50′

ГООООЛ ЗА БАЙЕРН!!! Левандовски вкара втория си гол в мача. Нападателят вкара страхотно попадение, промушвайки топката между краката на Кастенмайер от трудна позиция след пас на Гнабри.

46′

Кюзанс заменя Ернандес.

45′

Начало на второто полувреме.

45′

Край на първото полувреме.

43′

ГООООЛ ЗА БАЙЕРН!!! Роберт Левандовски бележи! "Баварците" организираха отлична атака. Леви с пета намери Кимих, който нахлу в наказателното поле. Последва пас към Мюлер, който чукна топката към Левандовски, елиминирайки вратаря, а за Роберт остана най-лесното - 3:0.

Снимка 481531
33′

Гостите можеше бързо да се върнат в мача. Ерик Томи проби отляво и намери оставения непокрит в наказателното поле Караман. Турският нападател нанесе удар, но Алфонсо Дейвис сложи крака си и блокира опасния удар.

28′

ГООООЛ ЗА БАЙЕРН!!! Павар се разписа! Защитникът се освободи от Гийселман след центриране от корнер и засече топката във вратата за 2:0.

27′

Жълт картон за Караман.

27′

Спасяване на Кастенмайер! Вратарят на гостите отрази труден удар на Мюлер от около 10 метра в долния десен ъгъл.

Снимка 481529

15′

ГОООЛ ЗА БАЙЕРН!!! Занка Йоргенсен си вкара автогол. Гнабри стигна до топката на аутлинията и върна към Павар. Френският защитник нанесе слаб удар, но след това топката рикошира в датския национал и влезе във вратата.

4′

Шанс за гостите! Караман нахлу в наказателното поле, изтегляйки защитник. След това подаде към Моралес, който стреля от около 15 метра, но Нойер улови.

1′

35. Зиркзее 29. Зутнер

Байерн (Мюнхен) приема Фортуна (Дюселдорф) в мач от 29-ия кръг на Първа Бундеслига. Срещата на "Алианц Арена" започва в 19:30 часа.

"Баварците" бързо набраха скорост след подновяването на шампионата и записаха три поредни победи. Във вторник удариха прекия си конкурент за титлата Борусия (Дортмунд) с 1:0 и дръпнаха със 7 точки на върха във временното класиране.

В Байерн бяха намалени заплатите на футболистите

В отбора има пълно разбиране на ситуацията

Фортуна е само на точка от спасителния бряг и в момента заема приемливото 16-о място, което все пак дава право на участие на бараж за оцеляване. Гостите идват със самочувствие, че успяха да измъкнат точка от последната си визита в Мюнхен.

За Байерн мачът със сигурност пропускат Тиаго, Коутиньо, Корентен Толисо, Никлас Зюле и Ларс Лукас Май.

Гостите идват без титулярния си вратар Зак Стефен.

Байерн увеличи преднината си пред Борусия на 7 точки, успех за баварците в "Дер Класикер" №102