Байер (Леверкузен) победи Аугсбург с 3:1 в последния мач от петия кръг на германската Бундеслига.

Домакините откриха в 15-ата минута след успешно изпълнена дузпа от Лукас Аларио. Нарупението беше за игра с ръка на Лукас Аларио.

Даниел Калиджури изравни за баварския тим в 51-ата минута, след като получи хубав пас в наказателното поле и стреля неспасяемо.

15 минути преди края на срещата, отново Аларио бе точен. Амири изпълни свободен удар, насочен към голмайстора на Леверкузен, който се отскубна от защитник и вкара с глава от границата на вратарското поле за 2:1.

В последната минута на добавеното време, "аспирините" стигнаха и до трти гол. След добра атака Муса Диаби получи добра топка и стреля за да оформи крайното 3:1.

С този си успех, Байер Леверкузен се изкачи на четвърто място в класирането с 9 точки, на 4 от лидера РБ (Лайпциг). Аугсбург остана на 11-а позиция със 7 точки.