Байер (Леверкузен) разби с 3:0 Кьолн в мач от 29-ия кръг на Бундеслигата. Головете за "аспирините" вкараха Муса Диаби и Леон Бейли, който се разписа на два пъти.

С успеха домакините събраха 47 точки и продължават битката за място в Шампионската лига през следващия сезон. "Козлите" са предпоследни с 23 точки.

Байер поведе още в 5-ата минута. Муса Диаби проби отдясно и центрира в наказателното поле, където Бейли с глава вкара за 1:0.

В 20-ата минута главният рефер даде дузпа за Кьолн, но промени решението си след намесата на ВАР. Четири минути след това Хектор нацели гредата.

В 51-ата минута "аспирините" вкараха втори гол. Бейли с успореден пас намери Диаби, който отблизо не сбърка.

Четвърт час преди края Леон Бейли сложи точка на спора. Той направи резултата класически 3:0 с второто си попадение в срещата.

Байерн победи Волфсбург с 3:2 като гост