Байер Леверкузен постигна пета поредна победа и затвърди отличните впечатления от последните седмици. Днес "аспирините" се наложиха над Аугсбург с 2:0 у дома в мач от 23-ия кръг на германската Бундеслига. Те се изравниха с четвъртия Борусия (Мьонхенгладбах), като не са в зона "Шампионска лига" само заради по-лошата си голова разлика.

РБ (Лайпциг) размаза като гост Шалке

Отборът от Изтока вкара 4 гола през второто полувреме

Муса Диаби откри резултата в 25-ата минута след асистенция на Кай Хавертц. В 59-ата Надим Амири покачи за 2:0 след самостоятелен пробив и точен удар по земя.

Всичко можеше да приключи другояче. В 25-ата минута новия централен защитник на домакините Едмонд Тапсоба загуби топката и се принуди да я хване с ръка, за да не може Флориан Нийдерлехнер да остане сам срещу вратаря. Главният съдия Свен Яблонски и колегите му от ВАР обаче се обединиха около мнението, че бранителят на Леверкузен заслужава да получи само жълт картон, защото според тях е имало друг футболист в червен екип, който да евентуално би могъл да покрие нападателя на Аугсбург.

Снимка 468267

Източник: EPA/БГНЕС

Баварският тим се представи много неубедително и има четири поражения в последните шест кръга. Въпреки това в Аугсбург са спокойни в средата на класирането.

Идната седмица ще бъде тежка за Байер, защото първо ще гостува на Порто в реванш от 1/16-финалите в Лига Европа след победа с 2:1 удома, а след това ще спорят с РБ (Лайпциг) на стадиона на отбора от Изтока.

За Аугсбург следващите два съперника са Борусия (Мьонхенгладбах) и Байерн (Мюнхен).