Отборът на Байер (Леверкузен) продължава с възходящото си представяне под ръководството на Петер Бош. "Аспирините" постигнаха четвърта поредна шампионатна победа, след като у дома се справиха с 2:0 срещу Фортуна (Дюселдорф).

Триумфът изстреля бившия тим на Димитър Бербатов до петата позиция в таблицата, която дава право на участие в груповата фаза на Лига Европа.

Домакините не оставиха никакво съмнение в по-голямата си класа, като подчиниха съперника си с гол във всяко от полувремената. Първият от тях беше дело на Хаверц в 18-ата минута. Младокът изскочи от дълбочина при центриране на Кевин Воланд и с плътен изстрел не остави никакъв шанс на Ярослав Дробни.

Снимка 407130

Източник: EPA/БГНЕС

Трите точки бяха подсигурени от ямаеца Бейли в 66-ата минута. Тогава той беше най-съобразителен при отбита топка от стража на Дюследорф и отблизо сътвори головата добавка.

В следващия кръг Байер има много трудна визита - гостуване на лидера Борусия (Дортмунд), докато Фортуна пък домакинства на последния Нюрнберг.

Байерн (Мюнхен) победи Аугсбург с 3:2 като гост