Мартин Фенин вкара четвърти гол в първите си два мача за Айнтрахт (Франкфурт) при успеха на домакините с 2:1 срещу Арминия (Билефелд) в първи мач от 19 кръг на Германия.

Чешкият нападател, който бе привлечен през януари от Теплице за 3,5 милиона евро, повтори забележителното си представяне от първия мач за годината срещу Херта, в който отбеляза хеттрик и също донесе трите точки за своя отбор.

Фенин добави топката във вратата на гостите две минути след началото на второто полувреме, след като стражът отрази далечен изстрел на Маркус Вайзенбергер.

Нападателят отбеляза втория гол за Айнтрахт, като преди него в 37-ата минута точен бе Йоанис Аманатидис със своя седми гол за сезон, който изкачи отбора от Франкфурт на седмо място във временното класиране на Бундеслигата.

Артур Вихнярек вкара утешителен гол за Арминия в 74-ата минута и покачи головата си сметка в първенството на осем точни попадения.

Отборът му обаче се намира на 14-то място в таблицата и може да бъде изместен от Ханза (Рощок), който е на 1 точка зад Арминия, но гостува днес на Нюрнберг.