Айнтрахт (Франкфурт) затвърди възхода си през 2020 година. "Орлите" сразиха с 2:0 у дома лидера в Бундеслигата РазенБалшпорт (Лайпциг). Двубоят бе от 19-ия кръг на първенството.

В началото на второто полувреме Алмами Туре откри резултата, а в продължението Филип Костич оформи крайното 2:0.

По този начин възпитаниците на Ади Хютер събраха 24 точки и заемат 9-а позиция във временното класиране. "Биковете" продължават да са лидери, но Байерн може да намали изоставането си от върха на едва точка, ако победи Шалке по-късно днес.

Снимка 463401

Източник: Twitter

Айнтрахт изигра отличен двубой в защита, успявайки да неутрализира най-добрата атака в Бундеслигата. С пропуски се отличиха Шик, Мукиеле, Вернер и Нкунку.

В 48-ата минута Мартин Хинтерегер проби отляво и върна топката към границата на наказателното поле. Там беше Алмами Туре, който с фантастичен удар в горния ляв ъгъл не остави шансове на Петер Гулаши.

Официално: РазенБалшпорт счупи трансферния си рекорд за Дани Олмо

Испанският национал подписа с "биковете"

"Биковете" тръгнаха да търсят изравнителен гол, но вместо това допуснаха втори в своята врата. В четвъртата минута на продължението Гонсало Пасиенсия направи отличен пробив отляво и пусна успореден пас за Филип Костич, който насочи топката във вратата за крайното 2:0.