Айнтрахт (Франкфурт) записа класическа победа с 3:0 над Байер (Леверкузен) в първи мач от 8-ия кръг в Бундеслигата.

Гонсало Пасиенсия вкара два гола за успеха на "орлите", а едно добави Бас Дост.

Така Айнтрахт събра 14 точки и се изравни във временното класиране с днешния си съперник.

Още в 4-ата минута Гонсало Пасиенсия получи отличен извеждащ пас от Дани да Коща, избяга от защитата и с премерен удар вкара за 1:0.

В 17-ата минута португалският нападател удвои преднината на своя тим. Той се разписа от дузпа, отсъедна за игра с ръка в наказателното поле на играч на "аспирините".

Крайният резултат оформи Бас Дост. Холандският нападател получи отличен пас от Филип Костич, пребори се със защитник и промуши топката във вратата за 3:0.