Айнтрахт (Франкфурт) допусна домакинска загуба срещу Унион (Берлин) с 1:2. В този мач защитата на "орлите" тотално се издъни, позволявайки на "железните" да вкарат два гола заради детински грешки.

Домакините допуснаха гол след неразбирателство между защитата и вратаря в 49-ата минута. Кристоф Ленц се възползва от лошата комуникация в Айнтрахт, който отне топката и подаде към Себастиан Андерсон, който реализира без проблем за 0:1.

РБ (Лайпциг) размаза като гост Шалке

Отборът от Изтока вкара 4 гола през второто полувреме

Грешките в редиците на "орлите" продължиха и в 68-ата минута Н"Дика прати засече топката в собствената си врата, правейки резултата 0:2 за Унион.

Айнтрахт все пак се върна в мача с гол в 79-ата минута. След разбъркване в наказателното поле, до топката се добра Андре Силва, който успя да импровизира и да вкара ефектен гол с пета, намалявайки резултата на 1:2.

В следващия кръг Айнтрахт гостува на Вердер, докато Унион приема Волфсбург.