Айнтрахт (Франкфурт) победи РБ (Лайпциг) с 2:1 у дома в последен мач от 23-ия кръг на Бундеслигата. Играчите на Нико Ковач успяха да стигнат до обрат, след като в 13-ата минута Жан-Кевин Огюстен откри резултата. Девет по-късно Чандлър изравни, а в 26-ата минута Кевин-Принс Боатенг донесе успеха на домакините.

С този успех Айнтрахт успя да изпревари днешния си съперник и вече заема трето място във временното класиране с 39 точки. Лайпциг е 5-и с точка по-малко.

Мачът стартира с 5-миутно закъснение заради протест на феновете на домакините, които не бяха доволни от насрочването на мача за понеделник вечер.

Всички голове в срещата паднаха през първото полувреме. "Биковете" излязоха напред в 13-ата минута. Тогава Лаймер нахлу в наказателното поле на Айнтрахт и намери Жан-Кевин Огюстен, който от границата на наказателното поле направи вратаря на домакините безпомощен за 0:1.

Снимка 341234

Преднината на Лайпциг трая само 9 минути. В 22-ата след разбъркване при изпълнение на корнер Абрахам намери Тимъти Чандлър и американският национал изравни.

В 26-ата минута Айнтрахт излезе напред в резултата. Анте Ребич получи топката отляво и намери непокрития Кевин-Принс Боатенг в наказателното поле. Ганаецът с мощен шут не остави шансове на Гулаши и вкара за 2:1.

До края на срещата и пред двата тима имаше възможности за попадение, но нови голове не паднаха.

РБ (Лайпциг) победи с 2:0 Аугсбург