Аугсбург прекърши надеждите на Айтрахт за класиране в Шампионската лига. Опашкарят победи франкфуртци с 2:0 и ги отдалечи на 4 точки от четвъртия в подреждането Шалке. Аугсбург пък вече е 16-и, на три пункта от спасението.

Кореецът Жи откри за домакините в 27-ата минута след пас на Моравек и даде надежди на феновете на Агусбург, че ще бъде избегната серия от три поредни загуби.

Минути по-късно домакините получиха и дузпа,след като Инуи задържа Ферхег в пеналта. Калсен-Бракер обаче профука 11-метровия наказателен удар.

Аугсбург обаче не се отчая от този пропуск и запази настроението си за игра. Логично, в 55-ата мин. домакините удвоиха. Нова комбинация между Моравек и Жи донесе втория гол в мача,който се и оказа достатъчен за победата.