Четвъртодивизионният Родингхаузен се противопостави повече от добре срещу колоса Байерн (Мюнхен), който спечели с 2:1 и продължи напред в турнира за Купата на Германия.

Баварците на Нико Ковач бяха гости и срещнаха сериозна съпротива от своя далеч по-скромен съперник. Съдията също се опита да бутне, незнайно защо, ненужно рамо на елитния тим, отсъждайки две дузпи фантомки.

Още в 8-ата минута Байерн поведе след отлична акция, при която Санчес бе намерен зад защитата, а португалецът от движение пусна към Сандо Вагнер за 1:0.

Минути по-късно реферът отсъди дузпа за Байерн, при която само той видя нарушение срещу Санчес. Зад топката застана Томас Мюлер и резултатът бе покачен на 2:0.

В средата на полувремето последва втора дузпа за Байерн, отново пресилена. Санчес обаче нацели напречната греда, а до почивката не се стигна до нищо интересно.

Стана обаче такова в началото на второто полувреме, когато от нищото аматьорският тим върна едно попадение чрез Майер.

До края на мача Байерн пропусна няколко добри положения за гол, но до такъв не се стигна.