Лионел Меси донесе победния гол на Пари Сен Жермен за успеха с 2:1 над Тулуза в среща от 22-рия кръг на френското първенство. Световният шампион реализира след удар с левия крак в 58-ата минута.

По този начин той осъществи обрат, тъй като гостите бяха повели в 20-ата минута чрез перфектен шут на Марк ван дер Броомен от фал. В 38-ата пък Ашраф Хакими изравни след не по-малко изящно изпълнение от това на Меси.

Отделно домакините удариха и две греди, но пък трябва да благодарят на вратаря си Джанлуиджи Донарума, който в добавеното време спаси сигурен гол след удар от 2-3 метра.

С 14-ата си победа за сезона ПСЖ води в класирането с 54 точки. Тулуза е под №12 с 29 пункта.

Мбапе, Неймар и Меси му дишат прахта: Перла на Арсенал блести във френската Лига 1