Пари Сен Жермен най-сетне постигна значим успех под ръководството на Маурисио Почетино. След разочарованието с Брюж (1:1) в Шампионската лига, "принцовете" се реваншираха голямото дерби на Лига 1 с Лион - 2:1. Столичани дори бяха в ролята на губещи, но се пребориха за трите точки след гол от дузпа на Неймар и драматично попадение на Мауро Икарди в продължението на втората част. Лео Меси отново не стигна до головата радост, като този път бе спрян от напречната греда.

Лео Меси ще вземе 110 млн. евро за три години в ПСЖ

Доста добра сделка

И двата тима стартираха това съперничество със самочувствие. В 32-ата Лионел Меси беше близо до откриващо попадение за "принцовете". Аржентинецът връхлетя към нестандартен пас и шутира в долния десен ъгъл. Антони Лопеш се протегна максимално и с мъка изби в корнер.

Меси продължи да тормози "хлапетата" и пет минути по-късно разтресе страничната греда след статично положение.

Снимка 547179

Източник: EPA/БГНЕС

В 54-ата минута Лукас Пакета затанцува радостно край ъгловото флагче, след като бе дал аванс за гостите. Бразилската звезда се бе вклинил между двойката централни защитници на ПСЖ, а миг по-късно реализира след чудесно подаване на Токо Екамби.

Десет минути по-късно Мало Густо сътвори нарушение в наказателното поле, заради което Клеман Тюрпен се нуждаеше от намесата на ВАР. Дългото чудене "роди" дузпа в полза на домакините, която бе точно реализирана от Неймар.

В 75-ата телевизионните камери уловиха видимото недоволство на Лионел Меси, който се разсърди на треньора Почитно за това, че го заменя. Със сигурност случилото се ще се дискутира сериозно през седмицата.

До края ПСЖ владееше топката, но нямаше много идеи как да стигне до победата.

Снимка 547180

Нещата в свои ръце взе появилият се в 82-ата минута Мауро Икарди. Нападателят донесе победата на своя тим, след като преодоля Антони Лопеш с глава. Перфектното центриране беше дело на Килиан Мбапе.

Така Пари Сен Жермен остава лидер в Лига 1 с пълен точков актив. Лион е едва девети.