Ница и Брест не излъчиха победител в първия мач от 26-ия кръг на френската "Лига 1". Срещата приключи при резултат 2:2, но домакините могат много да съжаляват, че не взеха трите точки, след като водеха с два гола.

Ница поведе в резултата в 23-ата минута, когато Клод Морис почти от аутлинията успя да върне топката към Каспер Долберг, той я продължи към Адам Унас, за когото остана само да я вкара отблизо във вратата за 1:0.

Обвиниха собственикът на ПСЖ в корупция

Насер Ал-Хелайфи е злоупотребявал с телевизионни права

Десет минути по-късно резултатът беше удвоен. Унас подаде за Долберг пред наказателното поле, той се обърна, финтира защитник и със силен удар по земя вкара за 2:0.

В самия край на полуремето Брест върна интригата. Силен шут на Йоан Курт бе спасен от вратаря, но топката попадна в Самюел Грандсир, който отблизо довкара за 2:1.

В 53-ата минута по доста куриозен начин се стигна до изравняване. Грандсир стреля към вратата и след двоен рикошет в играчи на Ница от тялото на Данте кълбото се озова в мрежата за 2:2.

Резултатът не се промени до края и Брест си тръгна с ценна точка от това гостуване, като вече има 34 точки и заема 12-ото място в таблицата. Ница е с 37 точки на осма позиция.