Нант победи изненадващо Марсилия с 3:1 като гост. Така Олимпик остана на десет точки от лидера във френското футболно първенство Пари Сен Жермен. "Канарчетата" са с 37 точки и са равни с други четири отбора от Лига 1 между шесто и десето място.

Обвиниха собственикът на ПСЖ в корупция

Насер Ал-Хелайфи е злоупотребявал с телевизионни права

Антони Лимбомб даде преднина на Нант в 34-та минута с гол с глава след центриране отляво, а Морган Сансон изравни пет по-късно с много силен и техничен удар извън наказателното поле.

Кадер Бамба изведе отново Нант напред в 53-та минута след фалцов шут от границата на наказателното. Гостите стигнаха до още едно попадение в добавеното време, когато Алваро Гонсалес си вкара автогол след груба грешка на вратаря Стив Манданда.

Това беше първа загуба за Марсилия от октомври насам, докато Нант не познаваше вкуса на победата от 12 януари, когато надви отново като гост Сент Етиен с 2:0.