Монако продължава да се представя под очакванията във френската Лига 1. Въпреки скъпата селекция, "монегаските" не постигнаха успех и в днешния неделен следобед, правейки 1:1 с гостите от Монпелие.

А мачът се разви повече от добре за хората на Нико Ковач. В 19-ата минута Савание от гостите беше директно изгонен заради грубо нарушение. Ако не беше ВАР, в 25-ата Монако можеше да води, ала при повторенията се оказа, че Бен Йедер е в засада.

Положителните тестове в Монпелие намаляха от 12 на 2

От клуба не желаят да съобщят имената на заразените

Въпреки численото неравенство, Монпелие поведе в 51-ата минута. Резервата Мавидиди се възползва от грешка в защитата на Монако и сам срещу Лакомт не сгреши за 0:1.

Оттук насетне, тимът от Княжеството хвърли всичките си усилия в търсене на големия обрат. Целта бе изпълнена на 50 процента, защото Бен Йедер оформи крайното 1:1 от дузпа.

В следващия кръг на Монако предстои дерби в Лион. Монпелие приема на своя стадион закъсалия Реймс.

МОНАКО - МОНПЕЛИЕ 1:1

0:1 Мавидиди (51"), 1:1 Бен Йедер (70")