Отборът на Олимпик (Марсилия) най-сетне демонстрира постоянство. Селекцията на Руди Гарсия се поздрави с четвърти пореден успех в Лига 1. Тази вечер грандът спечели визитата си на десетия Каен с 2:0 и вече има 47 точки, с които измести Лион от втората позиция.

ОМ имаше сравнително по-добрите положения на "Стад Мишел д"Орнано", но се поздрави с попадение едва след 55 минути футбол. Сар бе грубо посечен от защитник на домакините, който вместо топката, нацели краката на гвинееца и това принуди главния съдия да отсъди дузпа. С отговорната задача се нагърби Дмитри Пайет, който с лекота даде аванс на своя тим.

Снимка 335220

Интригата приключи в 74-ата минута, когато другата звезда на марсилци - Флоран Товен фиксира крайното 0:2. Крилото реализира гол-красавец, матирайки Рими Веркутър с техничен изстрел от границата на наказателното поле.

В следващия кръг на Олимпик предстои домакинство на четвъртия Монако, докато Каен гостува на намиращия се в криза Сент Етиен.

КАЕН - МАРСИЛИЯ 0:2

0:1 Пайет - дузпа (55"), 0:2 Товен (74")

СТАДИОН: "Стад Мишел д"Орнано"

СЪДИЯ: Ф. Летие

КАЕН: Веркутър, Да Силва, Жилберт, Джику, Беса, Фере, Делапласе, Санко, Роделен, Сантини, Ставитски (резерви: Самба, Армугом, Диоманди, Репас, Авуну, Базил, Женевоа)

МАРСИЛИЯ: Манданда, Рами, Роландо, Сакай, Пайет, Густаво, Товен, Лопес, Ангиса, Сар, Н"Джие (резерви: Пеле, Камара, Окампос, Митроглу, Бедимо, Абденур, Жерман)