Олимпик Марсилия се възползва от една от редките грешки на Пари Сен Жермен във френското първенство по футбол и спечели с 2:1 срещу Реймс, с което отборът от "Велодром" съкрати изоставането си от първото място на седем точки.

По-рано през деня Пари Сен Жермен приключи серия от 35 мача без загуба на "Парк де Пренс", отстъпвайки с 0:2 на Реймс.

Платини за Меси, Мбапе и Неймар: Предпочитам един да е в ПСЖ, друг в Марсилия и трети в Лион

Разбира се, че могат да играят заедно, споделя той

Марсилия пък записа осма поредна победа в гостувания, след като Алексис Санчес се разписа два пъти, включително веднъж от пряксвободен удар. Той бе точен в 16-ата и 29-та минута и донесе пълен обрат на Олимпик, който изоставаше в началото след попадение на Фоларен Балогун за домакините.

Пау Лопес също бе ключов за победата на Марсилия с няколко спасявания през второто полувреме. Реймс удари и две греди.