Олимпик Лион се класира на 1/8-финал за Купата на Франция след победа като гост срещу Нант с 4:3. Победителите водеха с 4:1 до 82-ата минута, но допуснаха два гола в рамките на четири минути.

Попаденията за Лион отбелязаха Матис Шерки 2, Мартин Териер и Муса Дембеле. За Нант точни бяха Рено Емон, Имран Луза и Моузес Симон.

Головото шоу започна още в първата минута. 16-годишният Матис Шерки премина през няколко защитника на Нант, за да излезе очи в очи с вратаря Лафон, когото също финтира и откри резултата.

В 9-ата минута Бертран Траоре пусна прекрасен пас към Матис Шерки, който с изстрел в долния ляв ъгъл вкара второто си попадение в двубоя.

В 16-ата минута Нант се върна в мача. Симон центрира в наказателното поле, Рено Емон стреля с глава, а топката се отби в лявата греда и влетя в мрежата на Антони Лопеш.

В 37-ата минута Мартин Терие отново увеличи преднината на гостите, след като беше изведен малко след центъра от Шерки, напредна, надбягвайки защитник на Нант и отбеляза за 3:1.

В 68-ата минута Муса Дембеле пропусна да отбележи дузпа за Лион. Минута по-късно нападателят се реваншира и покачи на 4:1 след втора асистенция на Шерки в двубоя.

В 83-ата минута домакините вкараха втори гол, след като Моузес Симон върна топката назад в наказателното поле към Имран Луза и той беше точен.

Три минути преди края на мача драмата стана пълна. След центриране в наказателното поле Моузез Симон стреля с глава, топката се отби първо в гредата, после и в тялото на стража на Лион и премина голлинията.

До края на двубоя домакините имаха още една възможност да застрашат вратата на Лопеш след изпълнение на ъглов удар, но до нов гол не се стигна.

Всички резултати от 1/16-финалите за Купата на Франция, играни в събота, 18 януари:

Нант - Лион 3:4

При ле Мезире - Лимоне 0:1

Ница - Ред Стар 2:1

Са Епинал - Сен Пиеро 1:0

Белфор - Нанси 3:1

Гонфревил - Лил 0:2

Анголеме Шарент - Страсбург 1:5

Париж ФК - Сент Етиен 2:3