Лил се завърна на победния път, след като разгроми последния в класирането на Лига 1 Тулуза с 3:0 в двубой от 26-ия кръг. Головете за победителите отбелязаха Лоик Реми във 2-ата и 39-ата минути и Ренато Санчеш 18 минути преди последния съдийски сигнал.

Нант победи Марсилия като гост

Домакините нямаха загуба от октомври

С успеха Лил събра 43 точки и измести Рен от третата позиция, даваща място в квалификациите за Шампионската лига.

Монако забави уверения си ход към челото в класирането, след като завърши 1:1 като гост на Дижон. Мама Балде откри за домакините на стадион "Гастон Жерар" в 56-ата минута, но Гийермо Марипан изравни за монегаските. По този начин хората на Родриго Морено останаха пети с 39 точки, докато Дижон е 17-и с 27 точки.

Монпелие пропусна възможност да се приближи към Топ 5, след като загуби като гост от Анже с 0:1.

В другия мач от кръга Страсбург и Амиен завършиха 0:0.