Франция започна участието си в квалификациите за Евро 2020 с лесна победа. Световните шампиони разбиха с 4:1 като гост Молдова в мач от група "Н".

"Петлите" стигнаха до победата с три гола през първото полувреме. Точни бяха Антоан Гризман (24), Рафаел Варан (27) и Оливие Жиру (36). В 87-ата минута Килиан Мбапе вкара четвърти гол за гостите, а крайният резултат оформи Владимир Амброс в 89-ата минута.

Срещата започна с натиск на световните шампиони. По-добрата игра на възпитаниците на Дидие Дешан даде резултат в 24-ата минута, когато Гризман откри резултата. Погба намери нападателя с отличен пас, той избяга от засадата и с хубав удар направи вратаря безпомощен.

Снимка 414017

Източник: uefa.com

Три минути по-късно Варан засече с глава центриране на Гримзна от корнер за 0:2.

В 36-ата минута Оливие Жиру направи преднината на своя тим класическа. Таранът се разписа след многоходова атака на "петлите" при изпълнение на корнер. Матюиди намери оставения непокрит нападател в наказателното поле, а за Жиру не представляваще трудност да преодолее Киселев.

Дидие Дешан посочи треньора, който един ден ще поеме Франция

Става въпрос за Зинедин Зидан

През втората част Франция намали оборотите. Все пак в 87-ата минута Лемар отне топката от защитник на Молдова и изведе Мбапе сам срещу вратаря. Звездата на ПСЖ нямаше проблеми да вкара за 0:4.

Две минути след това удар на Дамаскан с глава срещна гредата, а Владимир Амброс със силен удар оформи крайното 1:4.