Брест разгроми Сент Етиен с 4:1 в единствения мач за днес от 11-ия кръг на френската Лига 1.

Франк Хонорат е големият герой за домакините, след като взе участие в три от четирите попадения във вратата на бившия си тим.

Датчаннът откри резултата в седмата минута, след като получи топката с прецизен пас на границата на наказателното поле и с удар с десния крак вкара за 1:0. В 23-ата минута Брет удвои чрез Дюверн, който вкара с глава след центриране от ъглов удар.

Осем минути по-късно "зелените" се въраха в мача с гол на Махди Камара, който засече отблизо центрирана в наказателното поле топка. Интригата беше убита още до края на първата част, след като с попадения на Ървин Кардона в 33-ата и Стив Мюние Брест оформи разгромния си успех.

Другият мач, който трябваше да се играе днес между Марсилия и ница е отложен.

Бреат вче има 15 точки и се изкачи на 12-ата позиция. Сент Етиен е 15-о място с 10 точки.

Начело е Пари Сен Жермен, скойто нощи загуби гостуването си на Монако с 2:3. Шампионите имат 24 точки от 8 победи и 3 загуби, докато "монегаските" са втори с 20 точки.