При изключително тежки условия и при температура от -18 градуса в Томск местният Том и Динамо (Москва) завършиха 0:0 в мач от първия кръг на руската Висша лига. Дебют за московчани в официален мач направи привлеченият от Севиля Александър Кержаков.

Очакваното българско дерби така и не се състоя, тъй като Цветан Генков не попадна в групата на Динамо за мача. Александър Младенов започна титуляр и игра 80 минути за Том.

Големият син на треньора на българския ЦСКА Стойчо Младенов бе сред най-активните играчи на своя тим, въпреки че блесна и с неспортсменска проява.

Малко преди края на първото полувреме Сашо бе фаулиран в центъра на терена и още докато лежеше на терена Младенов на два пъти наплю Колодин, но това остана незабелязано от съдията Егоров.

Спечелената точка на стадион „Труд" бе първия положителен резултат, който Динамо взима при гостуване в Томск в последните три години.