В напрегнат първи финален плейоф за място в Шампионската лига Твенте обърна Аякс за да стигне до победата с 2:1 на собствения си стадион. След пас на Перез, Луис Суарес откри резултата в полза на Аякс. Преднината на амстердамци беше логичен завършек на играта им през полувремето.

Момчетата на Костер доминираха на терена през първата половина и голът на Суарес в 43-ата минута им донесе психическо надмощие на полувремето.
Нападателят на Аякс отбеляза пети гол за седем мача.

Равенството също беше добре дошло за Аякс, защото ответният удар на "Амстердам Арина" предстои. Може би именно затова отборът излезе на терена, за да предотстъпи на Твенте дирижирането на двубоя.

След първо полувреме без много голови ситуации и без никаква заплаха пред вратата на Стекеленбург, Твенте пое инициативата.В 65-ата минута съдията отсъди дузпа за домакините след игра с ръка на Вертонген. Нкуфо беше точен от бялата точка и изравни резултата.

Домакините се активизираха и съвсем закономерно се стигна до втори гол на Нкуфо. Твенте, които завършват на 4-то място през последните в сезона, биха холандския гранд Аякс с 2:1.

След изключителен развой на събитията през втората част, предстои особено интересен мач на "Амстердам Арина" след 8 дни.