ЦСКА спечели московското дерби от 4-ия кръг на руската Висша лига, след като надигра тотално Локомотив (Москва) с 4:1. С две попадения за "армейците" се отличи детето-чудо Алан Дзагоев. Другите попадения станаха дело на Жирков и Маазу.

На стадион "Лужники" в Москва дерби почти нямаше, защото играчите на Зико доминираха почти през целия мач. В 36-ата минута Дзагоев откри резултата след изпълнение на пряк свободен удар. През втората част Жирков удвои. Той получи отлична топка от Евгени Алдонин и заби неспасяемо кълбото в горния ъгъл на Марек Чех.

В 73-ата минута Красич центрира в наказателното поле и Дзагоев с глава направи резултата класически. Десет минути преди края на двубоя Муджири центрира и Баша с глава върна едно попадение. Три минути при преди края Маазу оформи крайното 4:1 след асистенция на Жирков. С победата ЦСКА вече има 7 точки и заема 4-о място във временното класиране.