Fourfourtwo.com публикува текст за футболисти, които се провалиха с гръм и трясък във Висшата лига на Англия, но след това направиха солидна кариера на друго място.

Ето Топ 10 на тази класация:

10. Яго Аспас

Испанският магьосник подписа с Ливърпул през лятото на 2013 година, за да предложи на "червените" "друго измерение в атакуващ план", както се изрази тогавашният мениджър на отбора Брендън Роджърс.

Това никога не се случи - Аспас беше изхвърлен като мръсно коте. Напусна "Анфийлд" след само пет участия в стартовия състав, като рядко му се даваше какъвто и да е шанс за изява.

Феновете на Ливърпул би трябвало да са се изненадали от страхотния му дебют за националния отбор на Испания в мача с Англия на "Уембли", в който Аспас вкара фантастичен гол. Той е в топ форма за Селта, като през миналия сезон вкара 14 гола, а през този само за 12 мача има 7 и 3 асистенции.

Снимка 259030

Източник: GettyImages

9. Андрей Крамарич

Лестър може да се похвали, че разкри таланта на Рияд Марез и Нголо Канте, като и двамата бяха закупени за абсурдно ниски цени, но "лисиците" не разбраха какво да направят с много по-скъпо попълнение. Хърватският нападател Андрей Крамарич беше силно свързван с Тотнъм и Челси преди да подпише за сумата от 7,5 милиона паунда, идвайки от Риека през януари 2015 г. Той така и не се наложи в състава на Найджъл Пиърсън, не се понрави и на Клаудио Раниери.

"Лисиците" мислеха, че са късметлии, като си възвърнаха инвестиците за него при продажбата му в посока Германия. Той отиде в Хофенхайм през миналото лято, след първоначален престой под наем, и се доказа в Бундеслигата. Крамарич се превърна в неразделна част от тима, който все още няма загуба този сезон, и определено не трябва да се счита за провал.

8. Сусо

Сусо беше убеден да подпише с Ливърпул от Рафа Бенитес още като 16-годишен вундеркинд, и испанският халф влезна в първия тим през 2012 година под ръководството на Брендън Роджърс. Направи много обещаващ дебют срещу Манчестър Юнайтед, но след това отново бе оставен на скамейката. Тотално разочарова след наем в Алмерия. В карйна сметка замина за Милано. 2016 беше страхотна година за Сусо. Първо изкара отличен период в Дженуа като дясно крило. След това дори подобри играта си на "Сан Сиро" на същата позиция. Сравняват го с Ариен Робен. В дербито с Интер отбеляза двата гола, последвани от две асистенции срещу Емполи в събота. 23-годишният играч се превърна в ключа възраждането на Милан при Винченцо Мотела.

Снимка 263100

7. Серж Гнабри

Арсен Венгер не искаше да освобождава крилото, който игра за Германия на Олимпиадата това лято, но Гнабри отчаяно търсеше начин да бъде на терена повече време.

Той пристигна в Арсенал на 16-годишна възраст и направи бляскаво начало, но травма в коляното го извади от сезон 2014/2015. Тогава дойде пагубният наем в Уест Бромич, където тотално бе игнориран от мениджъра Тони Пюлис. Уелсецът не мислеше, че Гнабри е готов за Висшата лига.

Без никакво бъдеще на "Емиратс", Арсенал продаде младежа на Вердер (Бремен), където той веднага стана най-важният играч на борещите се за оцеляване в Бундеслигата. Серж отбеляза 5 гола и добави асистенция. Арсенал все още могат да съжаляват, че го продадоха.

6. Мохамед Салах

Защо Моуриньо подписа с египтянина от Базел срещу сумата от 11 милиона паунда през януари 2014 година, ако не е имал намерение да му даде приличен шанс за изява? Това остава загатка.

Салах беше полезен и дори отбеляза за разгромната победа на Челси над Арсенал с 6:0. Но Жозе продължи да не разчита на него. Бе пратен под наем във Фиорентина, по ирония на съдбата като част от сделката за Хуан Куадрадо, който също бе незабавно отхвърлен от Моуриньо на "Стамфорд Бридж".

Времето на Салах в Серия "А" бе голям успех - той беше сравнен с Роберто Баджо във Флоренция, преди скандално да подпише с Рома, където се превърна в голямата звезда на "Олимпико". Този сезон е отбелязал 8 гола и е подал 4 пъти за попадение на свой съотборник.

Снимка 247155

5. Огузхан Озякуп

"Аз винаги съм смятал, че той би могъл да направи кариера, но в нашия клуб имаше голяма конкуренция в неговата зона и затова го пуснахме да си ходи", сподели Венгер обявявайки причината за продажбата на холандеца от турски произход в посока Бешикташ през лятото на 2012 година. Това може да е било разумно решение за младока, който подписа с академията на Асенал четири години по-рано, надявайки се да блесне във Висшата лига. Бешикташ плати само 500 хиляди паунда за неговите услуги.

Озякуп се разви като една от най-големите звезди в турската Суперлига и неговото участие бе от решаващо значение за спечелването на титлата от "черните орли" през предишния сезон. Неговата хитрост и въображение са радост за очите и би могъл да се върне един ден в отново в Арсенал.

4. Яго Фалке

Кариерата на испанеца във Висшата лига започна в Тотнъм, където стартира със странен дебют - в 85-ата минута, даден му от Андре Вилаш Боаш в мач срещу Евертън, в който Спърс водеха с 1:0. В продълженията допуснаха два гола и загубиха. Това беше краят за Фалке, чиято кариера дори премина по-странно и от този му дебют - той бе част от академиите на Реал, Барселона и Ювентус, преди да пристигне на "Уайт Харт Лейн". Клубът никога не повярва в него.

Фалке отбеляза 13 гола за Дженоа през сезон 2014/2015, които му донесоха трансфер в посока Рома. Последният сезон беше доста разочароващ, но се завърна към най-добрите си игри в Торино този сезон, отбелязвайки 7 гола в 11 мача. На 26 години, той все още има време да стане истинска звезда.

3. Набил Бенталеб

Роденият във Франция алжирски халф бе откритие на Тотнъм под ръководството на Тим Шерууд през сезон 2013/2014, превръщайки се в титуляр в средната линия, благодарение на неговите качества да разпределя отлично топката и да се бори до последно за нея.

Бенталеб беше смятан за супер талант, но формата му падна в началото на миналия сезон, получавайки ранна контузия. Той бе изхвърлен от Тотнъм, като Спърс играеха страхотно и без него.

Набил се нуждаеше от нов старт на кариерата си, отиде под наем в Шалке. Германският клуб се оказа точното място за него. Не само, че Бенталеб се възстанови, но от Тотнъм се изненадаха, че той може и да вкарва, като отбеляза 5 брилиантни гола в 5 мача. Неговият престой в Гелзенкирхен е само временен засега, като Бенталеб може все още да се върне на "Уайт Харт Лейн" през 2017 година, въпреки че това е малко вероятно.

Снимка 259057

Източник: GettyImages

2. Антони Модест

Блекбърн взе френския нападател под наем от Бордо през януари 2012 година, надявайки се че той ще им помогне да се спасят от отпадане. Модест, тогава само на 21 години, започна като титуляр в едва 3 мача, не вкара гол и бе запомнен най-вече с червения картон срещу Уест Бормич. Роувърс отпаднаха.

След успешни наеми в Бастия и Хофенхайм, кариерата на Модест сега процъфтява в Кьолн и е смятан за един от най-добрите нападатели в Бундеслигата. Този сезон е вероятно най-добрият в неговата кариера, до момента има 12 гола в 12 мача. Вече би могъл да чака обаждане от селекционера на Франция Дидие Дешан.

1. Петер Гулачи

Вратарският пост е смятан за едни от най-поблематичните в Ливърпул. Симон Миньоле и наскоро подписалият Лорис Карю, все още не са толкова убедителни, и "червените" трябва да знаят, че човекът, който никога не налагаха в състава си, сега е звезда в Бундеслигата.

Гулачи е допуснал само 10 гола в 12 мача за РБ Лайпциг (без загуба), който е в челото на таблицата, пред колоса Байерн (Мюнхен). Унгарецът никога не е играл в Ливърпул, след преминаването му при тях от МТК през 2007 година. По-късно той е имал лош период под наем в Херефорд, Транмиър и Хъл Сити. Сега, малко странно, Петер е по-добър от всички опции на Юрген Клоп под рамката на вратата в Ливърпул.