РКК Валвайк продължава да разочарова привържениците си, след като допусна домакинска загуба с 0:1 от Спарта (Ротердам). Двубоят беше от 24-ия кръг на Ередивизи. Българинът Стефан Велков записа цял мач, но разочарова, защото имаше вина за гола на съперника, а през второто полувреме си изкара и жълт картон.

Единственото попадение падна в 32-ата минута. Тогава Патрик Йоостен със серия от финтове преодоля Велков и стреля от малък ъгъл. Топката с помощта на рикошет се озова във вратата за 0:1.

Така беше продължена лошата серия на бившия отбор на Стайн Спиерингс от 7 поредни мача без победа във всички турнири - 1 равенство и 6 загуби. Тимът остава последен едва с 12 точки. Спарта се изкачи до девето място с 30 точки.