Отборите на Словения и Норвегия не успяха да се победят в среща от Лигата на нациите. Спорът между двата състава в групата, част от която е и българският национален отбор, приключи при резултат 1:1.

Домакините излязоха първи напред в резултата след гол, отбелязан от капитана на тима Бенджамин Вербич още в 9-ата минута. Нападателят получи много добър извеждащ пас от Домен Чрънигой и със силен удар с десния крак, насочен в долния десен ъгъл, не остави шансове за намеса на Йорщайн.

След половин час игра Скубич изби топката от самата голлиния, след изстрел на Елабделауи. Норвегия определено натисна опонента си и само липсата на достатъчно късмет попречи на тима да изравни резултата в рамките на първото полувреме.

Снимка 376703

Елиунуси също пропусна златна възможност за гол за гостуващия състав, стреляйки в аут от близка дистанция.

Натискът на скандинавците през второто полувреме беше още по-сериозен, като само липсата на шанс лишаваше тима от реализирането на изравнителен гол.

Той все пак стана факт в 85-ата минута на срещата, когато Йонсен връчи така важната точка на тима си.

Снимка 383529

Източник: UEFA.com

Двубоят от Група 3 на Лига C бе от важно значение за отбора на България. Норвегия и "лъвовете" са съответно на първо и второ място в класирането в групата с еднакъв актив от точки - 10 пункта.

Скандинавците са с по-добра голова разлика от едно попадение. В същото време България завърши при същия резултат - 1:1 при гостуването си на Кипър в Никозия.