Отборът на Словакия се справи с неочаквана лекота със съпротивата на вече осигурилия участието си в следващата фаза на турнира Лига на нациите състав на Украйна. В двубой от Лига В на Група 1, домакините разнебитиха опонента си с 4:1, като в края на мача дори още едно попадение в тяхна полза бе отменено заради засада.

Снимка 389990

Източник: UEFA.com

Още в 6-ата минута на двубоя Алберт Руснак даде преднина на тима си, възползвайки се от неразбирателство в отбраната на съперника. Двадесет минути по-късно и Куцка бе точен в полза на домакините, покачвайки преднината на състава си.

Коноплянка пробва да възвърне надеждите на гостуващия тим за нещо повече в срещата с гол две минути след почивката, но Жрелак му отговори подобаващо, разписвайки се за 3:1 и възстановявайки предимството от две попадения за отбора-домакин.

Снимка 389989

Мак оформи крайното 4:1 след около час игра, а малко преди края на двубоя пето попадение за победителите бе отменено заради засада.

Украйна е лидер в групата с актив от 9 точки. Чехия и Словакия разполагат с по три пункта срещу името си в таблицата. Двата тима се изправят един срещу друг в последния мач от надпреварата в тази група.

10 гола в Групата на аутсайдерите, Македония остава на върха

Армения вкара 6 гола на Гибралтар, Мовсисян бе точен цели 4 пъти

В мач също от Лига В, но група номер 4, Уелс отстъпи пред Дания на собствен терен. Домакините загубиха с 1:2, въпреки че точен в тяхна полза бе лидерът на тима Гарет Бейл.

За съперника попадения реализираха Йоргенсен и Брейтуайт, разписали се съответно през първата и втората част от срещата.

Уелс е втори в групата си с 6 точки, Дания е лидер с пункт в повече. За Бейл и компания двубоите от тази фаза на надпреварата се изчерпаха, докато датчаните имат да играят още един мач - на собствен терен срещу Ирландия.