Отборът на Исландия допусна трета поредна загуба в турнира Лига на нациите. Тази вечер островитяните бяха надиграни за втори път от Швейцария, като по този начин подпечатаха своето изпадане в по-долната дивизия на надпреварата през следващото ѝ издание.

Англия победи Испания с 3:2 в двубой от Лига на нациите

31 години по-късно: Англия отново триумфира на испанска земя

Младият тим на Гарет Саутгейт победи Испания с 3:2

Двубоят в Рейкявик завърши при резултат 1:2, като цял мач за домакините изигра централният бранител на Левски - Холмар Ейолфсон.

Всичко по-интересно в срещата се случи през втората част. Гостите поведоха в 52-ата минута, след като Харис Саферович оползотвори едно перфектно центриране на Гранит Джака. Вина за попадението обаче има и бранителят на Исландия - Магнусон, който загуби прекалено лесно въздушния двубой с тарана.

Грешките в отбраната на исландците продължиха, като в 67-ата минута, "сините" позволиха опонентът им да направи три паса пред вратарското поле на Халдорсон, за да може връхлитащият Ланг с лекота да направи 0:2.

Снимка 383811

Източник: EPA/БГНЕС

Домакините все пак стигнаха до гол в 81-ата минута, след като Алфред Финбогасон вкара за 1:2. Това даде криле на скандинавците, които наложиха тотален натиск. Страхотният вратар на Швейцария, а и пропуските на Гилфи Сигурдсон обаче пратиха трите точки в Берн.

По този начин "шоколадите" запазиха реални шансове за класиране във финалната четворка на турнира в Дивизия "А".

Нова победа с 1:0 за Финландия, Люксембург на върха в Лига D след класика над Сан Марино