Съперникът на България в квалификациите за Евро 2012 - Швейцария, завърши наравно 2:2 с единия домакин на Евро 2012 - Украйна. Домакините на два пъти повеждаха, но така и не успяха да се поздравят с успеха в този контролен мач.

На почивката възпитаниците на Отмар Хицфелд се оттеглиха с гол аванс. И определено могат да съжаляват, след като Хакан Якин нацели страничната греда на гостите. Иначе Алекс Фрай откри резултата в 40-ата минута.

Втората част започна неприятно за Швейцария. Украинците стартираха агресивно след почивката и три минути след подновяването на играта изравниха чрез Алиев. Този развой на събитията не стресира "кръстоносците". В 63-ата отново чрез Фрай те излязоха за втори път напред в резултата.

По-малко от четвърт час по-късно Украйна се върна в мача. Коноплянка пак възстанови статуквото, но голът само фиксира равенството. Швейцарците имаха още няколко възможности, от които обаче капитанът Якин не се възползва.

Швейцария гостува на България на 26 март 2011 година в квалификация за Евро 2012 в Полша и Украйна.