Барселона загуби от Челси с 1:2 първата си контрола от лятната подготовка. Мачът се игра в Токио. Той е част от турнира "Ракутен Къп", организиран от генералния спонсор на каталунците. За първи път "блаугранас" бяха с новите си "шахматни" екипи. Старото е самата игра на тима - пак никаква, отново безидейна...

Новото попълнение Антоан Гризман започна като титуляр, но не се запомни с нищо на терена през първото полуврме. Много грешки допусна Усман Дембеле. Имаше ги и дежурните такива в защита.

В 34-ата минута Серхио Бускетс сбърка наивно и подари топката на Абрахам, който беше точен, останал сам срещу вратаря Тер Щеген - 1:0 за Челси.

Снимка 435337

Източник: fc barcelona - фейсбук

През второто полувреме двамата треньори направиха много смени и интересните положения пред двата врати почти липсваха. Барса опита да натисне, но без успех. Ернесто Валверде пак изглеждаше безпомощен на скамейката - с ръце на кръста и видимо объркан. Барса игра така, както и в края на миналия сезон - много слабо.

В 81-ата минута Рос Баркли стреля от далечно разстояние и изненада резервата Нето за 2:0 в полза на Челси.

Иван Ракитич вкара почетното попадение за Барселона в продължението на срещата. Също с далечен изстрел. Последва бурна радост от него и Малком, което е малко странно за отбор от ранга на каталунците.

Следващата контрола на Барселона е срещу Висел на Андрес Иниеста.

ТИТУЛЯРНИ СЪСТАВИ:

Барселона: Тер Щеген, Сержи Роберто, Пике, Умтити, Алба, Ориол Бускетс, Серхио Бускетс, Рики Пуч, Дембеле, Гризман, Коядо

Челси: Кепа, Аспиликуета, Кристенсен, Давид Луис, Емерсон, Жоржиньо, Ковачич; Педро, Маунт, Пулишич, Абрахам.