Селтик и Глазгоу Рейнджърс продължиха победния си път в Шотландия и на връх празниците. Селтик се наложи като гост с 3:1 над Сейнт Джонстън, докато Рейнджърс победи у дома Сейнт Мирън с 2:0.

"Детелините" не оставиха съмнения в превъзходството си, като още на почивката водеха в резултата с 2:0. Лайъл Абада вкара два гола за тима, като първият бе при солова акция, а за втория му асистира Том Рогич. След почивката Крис Кейн върна надеждите на домакините с попадения в 69-ата минута, но само десетина минута по-късно Нир Битън оформи крайното 3:1 за Селтик.

Байер (Леверкузен) победи Селтик с 3:2

Селтик допусна обрат и се сбогува с 1/16-финалите

Бетис победи Ференцварош с 2:0

Рейнджърс също изигра спокоен мач, като още до 27-ата минута вкара двата безответни гола на Сейнт Мирън чрез Скот Райт и Алфредо Морелос. След това тимът на треньора Джовани ван Бронкхорст намали оборотите и запази сили.

Във временното класиране шампионът Рейнджърс продължава да е лидер с 51 точки от 20 изиграни мача. Селтик е втори с 45 точки, а далеч назад е третият Хартс с 36 точки.