Русия и Иран ще играят в първата полуфинална среща от световното първенство по футзал провеждащо се в Колумбия. Срещата ще се играе във вторник в Меделин. Победителят от нея ще играе следващата събота от 20:30 часа българско време в Кали. Тогава ще бъде излъчен нов световен шампион след отпадането на единствените отбори печелили титлата - Бразилия и Испания.

„Фараоните" сътвориха втората сензация на световното по футзал (Видео)

Азербейджан и Тайланд си вкараха общо 21 гола

Руснаците спечелиха финала преди финала, както може да бъде наречен снощният им сблъсък с европейския шампион Испания. Само преди малко повече от 7 месеца двата отбора играха на финал на европейското първенство и иберийците спечелиха с 7:3.

Този път руснаците си върнаха, победиха с 6:2 и вече са основен фаворит за титлата. Те поведоха след само 2 минути игра чрез Иван Чискала. Испания направиха пълен обрат само в рамките на три минути с голове на Марио Ривилос и Мигелин. Чискала изравни 5 минути преди края на първата част. Русия излезе напред в 19-ата минута с гол на бразилеца Едер Лима.

През втората част руснаците имаха пълно превъзходство направиха победата повече от убедителна. Най-важният момент от срещата бе в 27-ата минута, когато друг бразилец, Фернандао отклони топката в собствената си врата след изпълнение на тъч. В последните минути испанците традиционно извадиха вратаря си и руският вратар, бразилеца Гуштаво Парадеда шутира от ръка и топката падна в опразнената врата.

Снимка 254804

Иран, тимът който елиминира световните шампиони от Бразилия, ще спори с Русия на полуфинала. Персите постигнаха поредната си драматична победа - над Парагвай с 4:3 след продължение.

Срещата премина през обрати. „Гуараните" водеха на почивката с 2:1. Махди Джавид вкара два гола са Иран. Облеченият с вратарска фланелка Рене Вияалба изравни минута преди края.

Герой на мача стана Ахмад Есмаелипур, който 23 сек. преди края на продължението, вкара отблизо победния гол. Представянето на иранците на това първенство напомня това на Португалия на Евро 2016. Азиатците ще играят на полуфинал, след като имат спечелена само една победа в редовното време - срещу Мароко с 5:3.

Тази вечер ще се играят другите два четвъртфинала. От 23:30 часа българско време в Меделин ще играят Аржентина и Египет. Вече в ранните часове на понеделник от 2:00 часа в Кали, Португалия и Азербайджан ще излъчат и четвъртия полуфиналист.