Съперникът на Левски в груповата фаза на Лига Европа Ред Бул Залцбург се наложи над гостуващия Щурм Грац с 4:2 (3:2) в мач от осмия кръг на австрийското футболно първенство. Така тимът на Хууб Стевенс събра 17 точки и увеличи на 3 точки аванса си на върха пред Аустрия Виена, който стигна само до 1:1 срещу Рийд като домакин.

Гостите, които преди кръга бяха втори в класирането, поведоха в резултата в 13-ата минута. Даниел Байхлер беше изведен зад гърба на отбраната на съперника и с прецизен удар преодоля Едуард Густафсон.

Ред Бул изравни в 26-ата минута, когато Рабиу Афолаби засече с глава в мрежата центриране на Душан Швенто от корнер. Само шест минути по-късно Сомен Чой изведе домакините напред отново след асистенция на Швенто.

В 38-ата минута Байхлер обаче изравни с втория си гол след пас от ляво. Малко по-късно Никола Покривац нацели гредата с удар от 17 метра, а секунди преди почивката Марк Янко направи 3:2 за Ред Бул след пас на Андреас Улмер от ляво. В първата атака за второто полувреме домакините стигнаха до четвърти гол. Янко се разписа за втори път в мача след размяна на подавания с Кристиан Лайтгеб. До края Ред Бул контролираше играта и не допусна изненада.

"Не съм доволен от първото полувреме, когато допуснахме твърде много грешки в защита. С течението на мача намерихме ритъма си и в крайна сметка спечелихме заслужено. След почивката играхме много уверено. Бяхме концентрирани, контролирахме събитията на терена и не оставихме никакви шансове на съперника", коментира след двубоя Стевенс.

Състав на Ред Бул Залцбург: Едуард Густафсон, Ибрахим Секагя, Андреас Улмер, Рабиу Афолаби (78-Милан Дудич), Кристиан Швеглер, Франц Шиймер, Сомен Чой, Кристоф Лайтгеб (88-Александър Циклер), Никола Покривац (87-Рене Ауфхаузер), Душан Швенто, Марк Янко.