Икер Касияс остана на скамейката при гостуването на европейския номер едно - Реал (Мадрид) на Базел в Швейцария, в двубоя между двата отбора от груповата фаза на Шампионската лига.

Това обаче се оказа без значение, като "галактикос" се наложиха с минималното, но достатъчно 1:0, с гол на Кристиано Роналдо.

Безупречните на своя "Санкт Якоб" домакини разполагаха с 6 точки в актива си до момента, като отстъпиха с катастрофалното 1:5 пред днешния си опонент, в срещата между двете единайсеторки, играна на "Бернабеу".

Гостите от Мадрид пък бяха лидери в подреждането с всички 12 възможни пункта срещу името си, от 4 играни мача в групата.

В началото на двубоя домакините опитаха да наложат традиционния си натиск, но това по-скоро не се случи, като акции на швейцарците не липсваха, но Реал отговаряше с ефективни контраатаки, почти всяка от които завършваше с реална ситуация за отбелязване на откриващ гол.

В 20-ата минута Бензема подаде към Кристиано Роналдо, който опита да изненада стража на домакините с далечен изстрел, но попадение така и не падна.

Базел отговори с плътен шут на Елнени след половин час игра, но Навас бе на мястото си.

В 34-ата минута остротата в атаките на мадридчани бе възнаградена, като Бензема за пореден път асистира на Роналдо, който в конкретния случай, от доста близка дистанция, не сбърка, давайки предимство на отбора си - 0:1!

Последва преотстъпване на инициативата от страна на Реал, като резултатът съвсем спокойно можеше да бъде изравнен, но със сериозни пропуски се отчетоха Гонсалес, Гаши и Фрай.

И през второто полувреме Кристиано Роналдо не спря с опитите си да направи успеха на тима си още по-убедителен, но вторият гол за него в мача все така не ставаше реалност.

За сметка на това разписалият се срещу Лудогорец в предишния мач на Базел в надпреварата Емболо пропиля два добри шанса за отбора, като от близка дистанция не бе никак убедителен.

Десетина минути преди последния съдийски сигнал Роналдо нацели и страничната греда на вратата на съперника, но нов гол така и не падна.