Шампионът на Франция Пари Сен Жермен записа втора победа в първенството на страната. В мач от втория кръг парижани сломиха с лекота съпротивата на новака в Лига 1 Газелек-Аячо с 2:0.

Срещата започна с тотален натиск на домакините. Тиаго Силва изведе Блез Матюиди отляво в пеналта на корсиканците и той с мощен изстрел прониза вратата им за 1:0 в 11-ата минута. Десет минути по-късно самият Тиаго Силва се записа на таблото. След изпълнение на корнер от Тиаго Мота той скочи високо и с мощен удар с глава заби топката във вратата за 2:0.

И през втората част ПСЖ продължи да бъде по-добрият тим на терена, но така и не успя да запише по-изразителна победа, като пропуски пред вратата на съперника направиха Единсон Кавани, Лукас Моура и Серж Орие.

Преди началото на мача беше представена новата звезда на парижани Анхел ди Мария. Той не взе участие в него. Появи се по костюм и раздаде „сърчица“ на публиката на „Парк де Пренс“, аплодиран от множеството по трибуните.

С тази победа ПСЖ вече е водач във временното класиране с 6 спечелени точки от два мача и без допуснат гол. Газелек Аячо пък се намира на 17-ото място с 1 точка.

В другите два мача от вчерашния ден Лориен и Бастия завършиха 1:1, а Реймд победи Марсилия с 1:0.

Лориен стигна драматично до равенството с гол на Бенжамен Муканджо от дузпа в 91-вата минута, след като Флойд Айте беше открил за гостите след самостоятелен пробив през първото полувреме.

Олимпик Марсилия допусна втора загуба при гостуването си на Реймс. Единственият гол отбеляза Амари Траоре в 14-ата минута. Това е втора победа за Раймс, който разделя първото място с 6 точки.