Бившият треньор на Лудогорец и настоящ на Хайдук (Сплит) Валдас Дамбраускас продължава да ниже победа след победа в хърватското първенство. Литовецът удари местния хегемон Динамо (Загреб) на техния стадион "Максимир" в хърватската столица с 2:0.

Дамбраускас започна с успех в Хърватия

Хайдук победи Драговляц с 2:0

И двата гола в мача паднаха през второто полувреме. Първо Йосип Елез намери Марко Ливая в наказателното поле, който забеляза, че Доминик Ливакович е излязъл напред и успя да копне топката в мрежата за 0:1.

Победата бе подпечатана в 94-ата минута, когато Марко Ливая подаде на Емир Сахити, който изпрати топката в долния ляв ъгъл.

Така Хайдук изпревари Динамо в класирането и застана на 3-то място само на 3 точки от лидера Риека. Това бе четвърта поредна победа на водения от Дамбраускас тим.