Българският нападател Николай Тодоров отбеляза гол за Инвърнес Каледониан Тисъл в четвъртфиналния двубой за Купата на Шотландия срещу Хибърниън. Въпреки това тимът му загуби с 2:5 в Единбург и отпадна от турнира. Тодоров влезе като резерва на мястото на Аарън Доран в 75-ата минута, а в 88-ата се разписа отблизо след центриране от корнер и намеса на негов съотборник, който му свали топката.

Бивш нападател на ЦСКА започна проби в Шотландия

Тони Уот ще пробва да впечатли ръководството на Мъдъруел

На осминафиналите Инвърнес отстрани Ливингстън, където Тодоров игра през миналия сезон, но срещу Хибс съставът на Джон Робъртсън беше равностоен само до средата на първото полувреме. Домакините дори си позволиха да пропуснат дузпа в 30-ата минута, изпълнена от Марк Макнълти, но малко по-късно Адам Джаксън откри резултата.