Арсенал и Борусия (Дортмунд) се класираха на осминафиналите в Шампионската лига. Това се случи след като „жълто-черните" победиха Олимпик в Марсилия с 2:1, а „артилеристите" записаха загуба, но без значение от Наполи с 0:2.

При успех с 3:0 италианският тим щеше да изхвърли лондончани от турнира. Треперенето за Арсенал обаче бе твърде кратко, тъй като Наполи вкараха второто си попадение в добавеното време. Така за възпитаниците на Рафаел Бенитес остана утешителната награда - Лига Европа.

Срещата в Италия започна равностойно. В 9-ата минута Пандев отправи хубав удар, но топката попадна право в ръцете на Шчесни. В 23-ата минута гостите създадоха отлична атака. Йозил проби и намери Жиру, който стреля, Рафаел Кабрал изби.

В 38-ата минута Маджо бе изведен зад защитата, пробва прехвърлящ удар, но топката минава над вратата. Минута преди края на редовното време на първата част, Шчесни направи груба грешка, която можеше да коства скъпо на отбора му. Вратарят стреля право в Игуаин, който засече с глава, но ударът му излезе в аут.

Втората част започна също равностойно. В 58-ата минута Шчесни спаси опасен удар на Армеро.

В 74-ата минута „небесно сините" успяха да открият резултата. Кайехон подаде към Игуаин в наказателното поле, той се освободи от Мертезакер и стреля майсторски за 1:0.

Три минути по-късно лондончани понесоха втори удар. Капитанът Микел Артета бе изгонен с втори жълт картон и по този начин остави съотборниците си с човек по-малко.

В добавеното време Наполи бе много близо до чудото. Лоренцо Инсиние прехвърли от близо Шчесни за 2:0. Секунди по-късно бе свирен и последния съдийски сигнал.

В другия мач, Дортмунд победи Марсилия с 2:1. Срещата започна отлично за гостите. Още в 4-ата минутаЛевандовски се възползва от грешка в защитата на Марсили и с премерен удар направи 0:1. 10 минути по-късно Диавара вкара изравнително попадение, но при повторенията останаха сериозни съмнения за засада.

В 34-ата минута Пайе се отличи с много глупова постъпка. Той получи втори жълт картон в рамките само на две минути, като в последното положение бе санкциониран за симулация.

В 87-ата минута Шийбер намери Гроскройц в наказателното поле и той успя да се разпише за 1:2.

Така Дортмунд финишира на 1-ото място с 12 точки, колкото има и Арсенал. Наполи събра също толкова, но с по-слаба голова разлика.

КЛАСИРАНЕ, РЕЗУЛТАТИ, СТАТИСТИКА ШАМПИОНСКА ЛИГА!