Монако се класира за 1/4-финалите на Купата на лигата след драматична победа над Лион след изпълнение на дузпи. Българинът Димитър Бербатов все още не е напълно възстановен от контузията си и не беше в групата на „монегаските".

Двубоят завърши 0:0 в редовното време и влезе в продължения. Ферейра Карасо откри резултата в 94-тата минута, давайки аванс на Монако, но Лаказет изравни девет по-късно и доведе срещата до рулетката на дузпите.

Монако не започна добре, като капитанът Жерем Тулалан пропусна първата дузпа. Последваха по три точни изстрела от бялата точка, но Лион пропусна четвъртия изстрел.

„Монегаските" вкараха и последната си дузпа, а Стекеленбург си свърши работата блестящо и улови последния удар от бялата точка на „хлапетата" и прати тима си на 1/4-финалите.