Отборите на Милан и Малага не се победиха в двубой от група „С" на ШЛ. Като цяло резултатът бе закономерен, като и двата отбора имаха своите шансове за пълен  успех, но попаденията на Елизеу и Пато фиксираха крайното 1:1.

Изненадата долетя от Белгия, където в друг мач от тази група Андерлехт надигра Зенит с 1:0

Битката между италианци и испанци започна на високи обороти. Първи късмета си опита португалецът Елизеу, който пробва Абиати с удар от над 25 метра, който обаче не сполучи. Мигове по-късно, старши-треньорът на домакините Масимилиано Алегри бе принуден да направи принудителна смяна, след като Игнацио Абате се контузи и трябваше да бъде заменен от младия Де Шилиьо.

В 19-ата минута Вилфредо Кабайеро трябваше да се намесва решително при хубав изстрел на Бойан Къркич, който бе избит в ъглов удар. Головата опасност на младия испанец бе само началото на по-добрата домакинска игра. „Росонерите" спечелиха средата на терена, а атаките им започваха да стават все по-опасни.

Пет минути по-късно, Рикардо Монтоливо пробва късмета си с интересен удар. Стражът на Малага обаче отново бе на мястото си и спаси. Малко след това, аржентинецът отново направи чудеса от храброст, за да запази вратата си суха, след като изби по акробатичен начин с една ръка опасен изстрел на Урби Емануелсон.

Така се стигна до 40-ата минута, в която гостите от Малага поведоха на именития си съперни след страхотна триходова комбинация. Игнасио Камачо пое топката вляво, пусна към Иско, който се разходи през няколко играчи в „червено-черно" и пусна хитър пас зад отбраната към Елисеу. Ибериецът остана очи в очи с Абиати и не пропусна да даде аванс за андалусци.

„Росонерите" започнаха преобразени втората част, опитвайки се да достигнат до бърз изравнителен гол, който да позволи на домакините да  се борят и за трите точки днес.

В 51-ата минута най-добрият играч на Милан през този сезон Стефан Ел Шаарави бе близо до гол, ала ударът му мина над горната греда на испанската врата.

В опит да промени статуквото в игра се появи и Кевин-Принс Боатенг, който моментално пробва далечен изстрел по посока на Кабайеро.

Натискът на Милан обаче бе хаотичен. Възпитаниците на Макс Алгри атакуваха, но изпълнителите в „червено черно" нямаха реалната представа, как да преодолеят испанската врата.

Нещата се промениха в 73-ата минута, когато широко обвиняваният заслабата си игра Алешандре Пато изравни. Бразилецът засече чусесно центриране от фланга и с глава прати топката майсторски в обратния ъгъл на Кабайеро.

До края на срещата стихийният натиск на „росонерите" не успя да донесе ново попадение, с което испанци и италианци поделиха важна точка в борбата си за класиране в следващата фаза.

Изненадата долетя от Белгия, където тимът на Зенит пропиля чудесна възможност да настигне лидерите, губейки от Андерлехт с 1:0.

В герой за домакините се превърна тъмнокожият стрелец Диумерси Мбокани, който с гола си в 17-ата минута, донесе първи успех за белгийците в това издание на ШЛ.

След изиграните срещи днес, нещата в групата се завързаха тотално., като битката за втората позиция ще бъде жестока.

Убедителен лидер е тимът на Малага с 10 точки, а за момента Милан е втори с два пъти по-малко. Плътно зад „росонерите" е Зенит с 4 точки, а Андерлехт е последен с 3.

МИЛАН-МАЛАГА 1:1

0:1 Елизеу (40'), 1:1 Пато (73')

АНДЕРЛЕХТ-ЗЕНИТ 1:0

1:0 Мбокани (17')