Дузпите започват!!!

120′

Край на второто продължение. Победителят ще бъде определен след дузпи.

118′

Нов удар на Маунт от далечна дистанция затрудни Адриан, който не успя да избие добре кълбото. Абрахам стигна до топката и нанесе удар, но бе в положение на засада.

114′

Удар на Педро минава покрай вратата.

Снимка 438643

Източник: uefa.com

113′

Спасяване на Адриан!! Абрахам получи топката пред наказателното поле и пусна към Маунт. Младокът стреля силно в центъра на вратата, но вратарят на Ливърпул успя да избие.

105′

Начало на второто продължение.

105+2′

Кран йа първото продължение.

104′

Пропуск на Абрахам! Педро получи топката отдясно и центрира отстро за Абрахам, но ударът на нападателя мина покрай вратата.

103′

Мане е заменен от Ориги.

101′

Баркли влиза на мястото на Ковачич.

Снимка 438644

100′

ГОООООЛ ЗА ЧЕЛСИ!!! Жоржиньо се разписа от дузпа. Наказателният удар бе отсъден за нарушение на Адриан срещу Абрахам.

98′

Спасяване на Адриан!!! Тами Абрахам бе изведен от Жоржиньо, пребори се с Матип и нанесе удар, който испанският вратар успя да избие.

95′

ГООООООЛ ЗА ЛИВЪРПУЛ!!! Садио Мане!!! Сенегалецът отне топката в центъра на терена и пусна извеждащ пас към Фирмино. Бразилецът върна към Садио в центъра на наказателното поле, а той със страхотен удар направи Кепа безпомощен.

92′

Кепа лови слаб удар на Гомез.

91′

Робъртсън е заменен от Алекзандър-Арнолд.

90′

Начало на първото продължение.

90+2′

Край на редовното време. Следват продължения.

Снимка 438642

90′

Зума стреля с глава след центриране от корнер, но от няколко метра прати топката над вратата.

85′

Жълт картон за Хендерсън.

84′

Томори заменя Кристенсен.

83′

Гол на Мейсън Маунт е отменен заради засада.

82′

Отлична атака на Челси. Канте получи топката на аутлинията и върна към Педро, чийто удар бе блокиран.

81′

Удар на Салах от пряк свободен удар срещна стената и мина над вратата.

79′

Жълт картон за Аспиликуета.

Снимка 438641

75′

Шанс за Ливърпул! След разбъркване в наказателното поле Салах нанесе удар, който Кепа успя да избие. Последва добавка на Ван Дайк, като отново испанецът се намеси отлично и успя да предотврати сигурен гол във вратата си.

74′

Абрахам заменя Жиру.

Снимка 438640

74′

Маунт влиза на мястото на Пулишич.

65′

Робъртсън закъсня да покрие Педро отдясно. Испанецът намери Пулишич, който отправи удар, но Гомез сложи крака си и кълбото излезе в корнер.

64′

Вайналдум влиза на мястото на Милнър.

Снимка 438638

51′

Спасяване на Кепа!! Мане направи отличен пробив отляво. Сенегалецът намери Хендерсън на границата на наказателното поле. Халфът нанесе техничен удар, който срещна тялото на Емерсон и само улета намеса на вратаря на Челси предотврати втори гол във вратата му.

50′

Тежък удар на Фабиньо извън наказателното поле минава покрай вратата на Кепа.

Снимка 438635

48′

ГООООЛ ЗА ЛИВЪРПУЛ!!! Мане се разписа! Фабиньо пусна извеждащ пас зад отбраната на Челси за Фирмино. Кепа не успя да пресече подаването, а бразилецът чукна топката към Садио Мане, който на празна врата вкара за 1:1.

46′

Фирмино заменя Окслейд-Чембърлейн.

45′

Начало на второто полувреме.

45+1′

Край на първата част.

40′

Гол на Пулишич е отменен! Емерсон пусна топката отляво за Пулишич. Американското крило развинти двама защитници на Ливърпул и стреля в долния десен ъгъл на Адриан, но попадението му бе отменено заради засада при подаването към него.

Снимка 438637

36′

ГООООООЛ ЗА ЧЕЛСИ!!! Оливие Жиру се разписа! Канте намери Пулишич, който с отличен пас изведе Жиру отляво в наказателното поле. Френският нападател плъзна топката покрай Адриан за 0:1.

Снимка 438636

30′

Спасяване на Кепа!! Мане бе оставен непокрит при центриране от корнер. Сенегалецът опита удар с глава, топката срещна тялото на Матип и попадна в обятията на Кепа.

25′

Жиру овладя топката в наказателното поле и опита да се разпише със задна ножица, но стреля в аут.

22′

ГРЕДА!!! Педро и Жиру направиха двойно, испанецът преодоля Матип и нахлу в наказателното поле, където от малък ъгъл нанесе мощен удар, но топката срещна горната греда.

17′

Педро пусна чудесен извеждащ пас към Жиру, чийто удар минава покрай вратата.

Снимка 438633

16′

Спасяване на Кепа! Ковачич сбърка, топката се озова в Салах отдясно. Египтянинът напредна в наказателното поле на Челси и нанесе удар по диагонала, който вратарят на Челси спаси.

11′

Слаб удар на Педро от далечна дистанция минава покрай вратата на Адриан.

8′

Кепа лови диагонален удар на Фабиньо.

5′

Хендерсън центрира отдясно, Садио Мане опита задна ножица в наказателното поле. Топката срещна ръката на Кристенсен, но главният рефер прецени, че няма основания за дузпа.

1′

47. Гилмур

Отборите на Ливърпул и Челси излизат в директна битка за Суперкупата на Европа. Арена на голямото футболно събитие ще бъде "Водафон Парк" в Истанбул, а за първи път в историята, мачът ще бъде ръководен от съдийката Стефани Фрапар от Франция.

Клоп: Пределно мотивирани сме за битката с Челси

"Може да видите това веднага в сряда вечер"

В последните години мачовете между Ливърпул и Челси са равностойни и най-често завършват при равни резултати. Сега обаче носителите на ШЛ влизат в ролята на абсолютни фаворити. Те ще се опитат да добавят 13-ия европейски трофей в своята витрина (повече имат само Реал (Мадрид), Барселона и Милан).

Снимка 426646

Във финали за купи "сини" и "червени" са се срещали два пъти през новия век. През 2005 година лондончани победиха с 3:2 след продължения в спора за Купата на лигата. Това бе първи трофей на Жозе Мауриньо като наставник на Челси, докато Ливърпул загуби и финала за ФА къп от този съперник през месец май 2012 година (1:2). И в двата случая на терена бе сегашният мениджър на Челси - Франк Лампард.

Снимка 426190

Източник: EPA/БГНЕС

За предстоящия финал Ливърпул няма да разчита на своя титулярен вратар Алисон Бекер. С контузия в коляното пък е Натаниел Клайн. Списъкът с травмирани в Челси пък е далеч по-голям - Хъдсън-Одой, Джеймс, Лофтъс-Чийк, Рюдигер и Ван Хинкел.

Лампард: Срещу Ливърпул излизаме само и единствено с мисъл за победата!