Стефан Велков беше титуляр за Ваалвайк в аутсайдерското дерби срещу ВВВ Венло, загубено с 1:2. Домакините водеха с 1:0 до 76-ата минута, когато след рикошет от крака на Велков Джонатан Опоку изравни. Малко по-късно груба грешка на бившия младежки национал доведе до втори гол за гостите.

Стефан Велков премина във Валвайк под наем

Юношата на Славия е собственост на нидерландския Ден Бош

След тази загуба Ваалвайк значително намали шансовете си да оцелее в елита, защото вече е на 5 точки зад предпоследния в Ередивизие. В предишния кръг Ваалвайк отстъпи с 0:2 като гост на АДО Ден Хааг.

Домакините стартираха много агресивно и Сила Соу пропусна очи в очи с вратаря Торстен Киршбаум. В 15-ата минута обаче германският страж нямаше какво да стори след мощен удар на Хансон.

В края на полувремето реферът набързо вдигна три жълти картона, след като футболисти на двата отбора се сдърпаха, а всичко започна с грубо нарушение на бившия халф на Съндърланд Лий Кетърмол, който от няколко месеца играе за ВВВ Венло.

През второто полувреме гостите опитаха да стигнат до равенството, но рядко застрашаваха вратата, пазена от Етиен Васен. В 76-ата минута Джонатан Опоку премина през няколко защитници и стреля, топката се отклони от крака на опитващия се да блокира удара Велков и заблуди Васен за 1:1. Малко по-късно юношата на Славия позволи на Усама Дарфалу да му отнеме топката и да излезе сам срещу вратаря. Последва точен удар на алжиреца, който донесе победата на своя отбор.

В следващия кръг Ваалвайк ще гостува на АЗ Алкмаар, а ВВВ Венло ще е домакин на Утрехт.