Отборът на Крузейро от град Бело Оризонте изпадна за първи път в своята история от елитната дивизия на бразилското първенство.

Селтик надхитри Рейнджърс за Купата на Лигата

Четвърти пореден трофей за "детелините" от турнира

Двукратният носител на Копа Либертадорес, четирикратен шампион на Бразилия и шесткратен носител на Купата на Бразилия, догодина ще играе в "Серия B". Това стана ясно, след загуба от миналогодишния шампион Пламейрас с 0:2. Головете за гостите бяха вкарани от Зе Рафаел в 58-ата минута и Дуду в 84-ата минута.

Крузейро имаше нужда от победа, за да се опита да изпревари 16-ия в класирането Сеара, който гостуваше на Ботафого в последния, 38-ми кръг.

Изпадането доведе до масови безредици по трибуните на стадиона, като бесни фенове започнаха да чупят седалки, да хвърлят бомби и голяма част от тях се опитаха да нахлуят на терена. Наложи се въоръжените органи на реда да влязат на трибуните, а близо 30-хилядната публика да бъде евакуирана. Безредиците продължиха и извън стадиона, както и в града.

Тимът записа най-черната година в своята история, плати висока цена за лошото управление на клуба. Множество финансови неуредици, смяната на четирима треньори и уволненията на всички ръководни фактори, които се опитаха да се противопоставят на грешната политика, доведоха до изпадане от елита.

Играчите на градския съперник Атлетико Минейро подивяха от радост след изпадането на Крузейро, въпреки че загубиха с 1:2 гостуването си на Интернасионал в Порто Алегре.

Новият шампион на страната и на Южна Америка Фламенго беше разгромен в последния кръг от Сантос с 0:4, като двата клуба заедно  Сао Пауло останаха единствените три състава в Бразилия, които никога не са изпадали от елита.