Получилите жълти картони Руи и Невеш пропускат следващия мач на Португалия.

Снимка 390104

55′

Жълт картон за Жоржиньо.

52′

Компактната игра на португалците определено създава затруднения на футболистите на домакините.

Опитват далечни изстрели "адзурите", но нямат успех в този си подход.

50′

Инсине се връща доста често назад, за да подпомага изнасянето на топката.

Сам създава ситуации в полето на съперника нисичкият нападател.

48′

Опит за налагане на преса, от страна на гостуващия отбор.

Различен подход на португалците в началото на това второ полувреме.

45′

Играта е подновена.

45+1′

През първите 45 минути на терена сякаш имаше само един отбор - този на домакините. Италианските футболисти правеха каквото си пожелаят, като след първите 20 минути на мача притежанието на топката надвишаваше 60% за отбора-домакин.

Инсине и Имобиле бяха основните движещи сили на "адзурите" в предни позиции, но безусловно Патрисио се явяваше последната преграда между тях двамата и голлинията пред вратата му.

Стражът на иберийците спасяваше тима си при наглед невъзможни ситуации, като голмайсторите на Италия в надпреварата не можеха да повярват, че топката все така не попада във вратата на съперника.

В самия край на полувремето и Бонучи бе близо до отбелязване на попадение, но ударът му с глава бе спасен от Патрисио.

Така или иначе в рамките на откриващите 45 минути попадения не бяха реализирани.

45′

Почивка.

42′

И Бонучи опитва шанса си с изстрел с глава!

Топката минава далеч от целта.

38′

Жълт картон и за Руи.

37′

Имобиле стреля!

Патрисио избива топката с крак!

Чудесна възможност за италианския тим!

35′

Защитна формация, от страна на Сантош.

Очаквано, по-скоро...

Снимка 390106

34′

Жълт картон за Невеш.

33′

Грубо нарушение срещу Барела.

Футболистът все пак успява да се изправи на крака.

27′

Равенство в последния кръг между Полша и Португалия ще е от полза за Италия, ако "адзурите" спечелят тази вечер с два гола разлика.

24′

Неубедителен изглежда Силва в изявите си на терена, до момента.

Малко подавания достигат до него.

20′

Домакините притежават топката през 62% от времето.

Впечатляващи показатели за италианския тим.

19′

Манчини изглежда доволен от изявите на младите футболисти в тима си.

Кима одобрително специалистът.

18′

Шут на Барела от далечна дистанция.

Неуспешен опит.

11′

Брума изненада бранителите на домакините.

Киелини обаче се появява в последния възможен момент и изчиства топката напред.

10′

Натискът на италианците сякаш няма край.

Предизвикателство след предизвикателство за защитниците на Португалия.

7′

Топката е избита.

И Флоренци се озовава в добра позиция и шутира.

Късмет за гостите, като топката не попада в очертанията на вратата.

4′

Патрисио спасява.

Възможност за футболистите на Италия да изпълнят ъглов удар.

1′

Палмиери

Италия приема Португалия в среща от Лига А и група 3 в Лигата на нациите. Битката между двата тима стартира в 21:45 часа.

"Адзурите" имат да си връщат за поражението от този съперник през месец септември, за да имат шансове и за първото място в групата.

Федерико Бернардески пропуска мачовете на Италия

Има проблеми с адуктора

В момента иберийците са без грешка в два изиграни мача, докато италианците имат четири пункта в три двубоя.

Играчите на селекционера Роберто Манчини определено ще имат нужда от помощта на публиката и късмета в изключително важния мач от Лигата. Само победа ще запази шансовете на Италия за първото място в групата.

Португалия отново трябва да се оправя без Кристиано в Лига на нациите

Роналдо отново получи почивка от селекционера Фернандо Сантош

Срещата ще бъде под №100 с националната фланелка за бранителя Джорджо Киелини. Той е един от малкото оцелели в реформата на Манчини, който подмлади значително Скуадрата.

В групата за Португалия и контролата срещу Щатите попаднаха цели трима дебютанти - Сандро Тонели от Бреша, Стефано Сенси от Сасуоло и и Винченцо Грифо от Хофенхайм.

На "Сан Сиро" Италия има два мача и две победи срещу Португалия и пред очаквана посещаемост от 70 000 души ще се надява да продължи успешната си серия.

Роберто Манчини: Португалия не е само Кристиано Роналдо