Италия и Португалия не се победиха в среща от Лига А и група 3 в Лигата на нациите. Битката между двата тима завърши така, както и започна - при резултат 0:0.

"Адзурите" имаха да си връщат за поражението от този съперник през месец септември, за да имат шансове и за първото място в групата. Те обаче окончателно загубиха възможност да продължат в следващата фаза от турнира.

Федерико Бернардески пропуска мачовете на Италия

Има проблеми с адуктора

Иберийците остават с едно допуснато равенство и два успеха в три изиграни мача, докато италианците имат четири пункта от четирите си двубоя.

Играчите на селекционера Роберто Манчини определено имаха нужда от помощта на публиката и късмета, но първото място в групата остана само мираж за тях.

Снимка 390105

Източник: UEFA.com

Срещата бе под №100 с националната фланелка за бранителя Джорджо Киелини. Той е един от малкото оцелели в реформата на Манчини, който подмлади значително Скуадрата. Опитният защитник получи специална награда преди началото на мача тази вечер.

ТОПСПОРТ проследи на живо за потребителите си случилото се на терена:

Италия - Португалия 0:0, масиран натиск на домакините

Среща от Лига А и група 3 в Лигата на нациите

През първите 45 минути на терена сякаш имаше само един отбор - този на домакините. Италианските футболисти правеха каквото си пожелаят, като след първите 20 минути на мача притежанието на топката надвишаваше 60% за отбора-домакин.

Инсине и Имобиле бяха основните движещи сили на "адзурите" в предни позиции, но безусловно Патрисио се явяваше последната преграда между тях двамата и голлинията пред вратата му.

Стражът на иберийците спасяваше тима си при наглед невъзможни ситуации, като голмайсторите на Италия в надпреварата не можеха да повярват, че топката все така не попада във вратата на съперника.

Снимка 390106

В самия край на полувремето и Бонучи бе близо до отбелязване на попадение, но ударът му с глава бе спасен от Патрисио.

Така или иначе в рамките на откриващите 45 минути попадения не бяха реализирани.

Ситуацията бе малко по-различна през второто полувреме, като Португалия съвсем се окопа в половината си, но все по-често започна да разчита на контраатака.

В игра се появи Жоао Марио, който определено раздвижи играта на иберийците.

Снимка 390107

В самия край на мача Донарума спаси тима си, като сам срещу него се оказа именно Марио, който стреля силно, но младият страж отрази удара му.

Така Италия може да забрави за първото място в класирането, а Португалия вече и на практика си гарантира участие в следващата фаза от турнира.