Намиращият се в страхотна форма национален тим на Испания, преклони глава във възможно най-неподходящия момент. Селекцията на Лучо Енрике получи неочакван шамар от полуфиналиста на последния Мондиал - Англия, падайки с 2:3 насред стадион "Бенито Вилямарин" в Севиля. Големият сблъсък бе част от новосформирния турнир Лига на нациите.

Тази вечер иберийците станаха жертва на директния футбол, продиктуван от техния опонент, осигурил си триумфа още до паузата. По това време резултатът вече бе 0:3 след отлични контраатаки завършени от Рахийм Стърлинг (2) и Маркъс Рашфорд. Испания опита да се върне в мача през второто полувреме, като Пако Алкасер намали изоставането с гол още в 58-ата минута. Драмата бе жива до последния възможен момент, ала попадението на Серхио Рамос дълбоко в добавеното време, така и не помогна за нещо повече от малко "по-приемливата" загуба.

Снимка 383806

Източник: EPA/БГНЕС

Така Англия спечели на испанска земя за първи път от 1987 година, като тогава громи с 4:2, с четири попадения на Гари Линекер.

По този начин и двата тима, както и този на Хърватия, запазиха своите шансове за участие във финалната четворка в Дивизия "А".

Испания - Англия 2:3 (Развой на срещата по минути)

Страхотен сблъсък в Севиля

Малко преди първия съдийски сигнал, атмосферата на стадиона в Севиля се нагорещи, след като химнът на гостите бе жестоко освиркан. Една от причините за това бе "геройството" на английските фенове от вчерашната вечер, които изпочупиха един от най-красивите градове в областта Андалусия.

"Ла Фурия" не изгуби никакво време и моментално започна да атакува своя именит съперник. Още в 3-ата минута отлична комбинация между Аспас и Джони Кастро завърши с опит за изстрел на последния, който бе блокиран от английски бранител. Проблемите за "Трите лъва" продължиха и при последвалите два корнера, когато Тиаго и Маркос Алонсо се разминаха с попаденията. При удара на втория, Джордан Пикфорд някак си спаси с ... глава.

Снимка 383805

И докато испанците владееха повече топката, то директният футбол на Англия им спомогна изненадващо да поведат в резултата. Маркъс Рашфорд се възползва от прекалено изнесената отбрана на иберийците и с пас по конец изведе сам срещу вратаря Рахийм Стърлинг. Звездата на Ман Сити пък завърши категорично с мощен шут в горния десен ъгъл.

Швейцария победи Исландия с 2:1 в Лига на нациите

Швейцария подпечата изпадането на Исландия в Дивизия "Б"

Холмар Ейолфсон с цял мач при загубата от "шоколадите" с 1:2

Макар и от никаква ситуация, момчетата на Лучо Енрике бяха близо до изравняването в 21-ата минута. Тиаго Алкантара центрира силно от пряк свободен удар, като острият му пас затрудни сериозно стража на Англия. Пикфорд така и не улови коварната топка, но попадение в мрежата му не падна.

За ужас на испанците, страхотната английска успеваемост продължи, като с втората си сериозна атаката, "поданиците на Кралицата" удвоиха своята преднина. Хари Кейн се пребори за един пас на Пикфорд, въпреки че бе притиснат от Начо и Рамос. Явно това бе планът на нападателя, който увлече своите съперници и хитро изведе на стрелкова позиция Маркъс Рашфорд. Младата звезда пък не чака втора покана и с плътен изстрел не остави шанс на съотборника си в Манчестър Юнайтед - Давид Де Хеа.

Снимка 383804

Случилото се до този момент скова допълнително домакините, които бяха изпаднали в тотален амок. Срещу тях пък бе футболната поезия на англичаните, която се прояви за трети път в 37-ата минута. Севилската публика трябваше да види нова перфектна атака на островитяните, при която Рос Баркли центрира акуратно за непокрития Хари Кейн. Капитанът пък светкавично комбинира със Стърлинг, който на празна врата покачи до класиката.

Испания трябваше да се бори за своята чест и започна повече от амбицирано втората част. Асенсио можеше да върне един гол, след като получи подаване в полето и след бързо завъртане отправи опасен изстрел. Топката се отклони в крака на Джо Гомес и само това спаси гостите от сигурно попадение в мрежата им.

Снимка 383803

Веднага след появата си на терена, Пако Алкасер моментално свърши своята работа, бележейки съживяващо попадение. Нападателят на Борусия (Дортмунд) се пласира добре при центриране на Асенсио от корнер и майсторски с глава преодоля Пикфорд.

Нова победа с 1:0 за Финландия, Люксембург на върха в Лига D след класика над Сан Марино

Вижте и останалите резултати от мачовете тази вечер

На "Бенито Вилямарин" стана горещо в 64-ата минута, когато дори селекционерът на Испания - Луис Енрике бе уловен от камерите да скандира "Fu*k off", по адрес на главния съдия Жимон Марчиняк. Всичко започна с една безумна грешка на Джордан Пикфорд, който не отигра качествено една върната топка към него и след миг я загуби от Родриго Морено. Посраменият вратар опита да поправи грешката си със светкавичен шпагат, който пък накара всички в "червено" да поискат дузпа в своя полза. Отказът на рефера пък отприщи доста нерви между двете национални гарнитури.

В следващите минути главно действащо лице отново бе Пако Алкасер. Играчът с №9 отправи два изстрела към британската врата, но на мястото си бе Пикфорд.

Снимка 383796

Времето течеше неумолимо, но Испания не се предаваше. Надежди на "фуриите" даваше и сериозното добавено време, което беше над 7 минути. В последната възможна от тях, Маркос Алонсо удари гредата, а само миг по-късно, Серхио Рамос вкара за 2:3. За негово съжаление, съдията Марчиняк изобщо не остави да има още малко игрово време, а веднага свири сигнала за край на мача.

Босна и Херцеговина победи Северна Ирландия с 2:0 в мач от Лигата на нациите

Един Джеко се саморазправи със Северна Ирландия, Босна продължава да е лидер в групата

Нападателят на Рома с два гола

В следващия кръг от Лига на нациите, който ще бъде на 15 ноември, Испания гостува на Хърватия. Англия пък приема "шахматистите" три дни по-късно на "Уембли".